Σχολικό έτος: 2012-2013

«Το παραμύθι μας!»

Μιας φορά κι ένα καιρό ήταν μια παρέα, μια διαφορετική παρέα, η παρέα μας!!! Μια μέρα κάναμε συμβούλιο ψάχνοντας  τη συνταγή για να φτιάξουμε το πιο όμορφο παραμύθι, το παραμύθι μας!

Μια δόση συνεργασίας,  δυο δόσεις φαντασίας και μια ιδέα της Κωνσταντίνας ήταν μόνο ή αρχή.  Προσθέσαμε χρώματα, εικόνες και βάλαμε και ένα κοφτό κουταλάκι περιπέτειας. Τότε ήρθε η σειρά της Χρύσας. Έσβησε, έγραψε, το ανακάτεψε ?.δυο επίθετα εδώ, ένα θαυμαστικό εκεί και ??  έ τ ο ι μ ο !!!

Φτιάξαμε και ζήσαμε το δικό μας παραμύθι!

Το πασπαλίσαμε με μπόλικη αγάπη και σας το προσφέρουμε!!!

Καλή ανάγνωση!!!
οι μαθητές του Α4

Κολυβάκης Επαμεινώνδας, Κόπακα Χρύσα, Κόρρο Οραϊντι, Κουμεντάκη Αγγελική, Κουρνιανός Γιώργος, Κωστόπουλος Αντώνης, Λιονής Αλέξανδρος, Λουκογεωργάκης Ευάγγελος, Μακρυποδάκη Ευαγγελία, Μακρυδάκη Γεωργία, Μακρυδάκης Κωνσταντίνος, Τζαγκαράκη Άννα-Μαρία, Τζανιδάκη Κωνσταντίνα, Τοσκαλάρι Ορνέλα, Τσακαλάκη Σπυριδούλα, Χάσικος Χρήστος , Χατζηδάκη Μαίρη, Χατζηδάκης Κωστής, Χιώτης Παναγιώτης

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Σαλβαράκη Ειρήνη